Články

Články

Schiessl Akademie články

Rotační olejová vývěva – základní informace pro obsluhu

31.08. 2020
Rotační olejová vývěva – základní informace pro obsluhuTéma srpnové Akademie se věnuje Rotační olejové vývěvě - základní informace pro obsluhu. 

Rotační olejové vývěvy jsou mechanické vývěvy a konstruují se excentricky uloženým rotorem s otáčejícími se lopatkami uloženými ve válci. Mají buď jeden stupeň, potom se jedná o jednostupňovou vývěvu nebo dva stupně, potom se jedná o dvoustupňovou vývěvu. Při otáčení rotoru dochází k transportu nasávaného plynu od vstupu k výstupu a k postupné kompresi tohoto plynu.
...celý článek >>

Repase výparníků – výměna ventilátorů s přidanou hodnotou

28.07. 2020

V poslední době jsou na vzduchotechnická zařízení kladeny zvýšené požadavky. Konkrétně u chladírenských zařízení bývají problémy s nedostatečným výkonem v horkých letních dnech. Také se setkáváme s požadavky na snížení hlučnosti u aplikací, kde jsou průmyslové areály nebo nákupní centra umístěná poblíž bytové zástavby.

V těchto případech se provozovatelé mohou potýkat s dodržením hygienických norem v oblasti hluku. Hlavním důvodem pro výměnu všech ventilátorů najednou však bývá zvýšení spolehlivosti provozu a v neposlední řadě úspora elektrické energie při provozu těchto energeticky náročných zařízení.
 

Co znamenají zkratky u klimatizací?

26.06. 2020
Co znamenají zkratky u klimatizací? Stále větší teplo nás nutí si pořizovat do domácností klimatizaci, protože není nad příjemný chladný vánek, který zpříjemňuje pobyt v letních měsících. Jelikož umí tato zařízení nejenom chladit, ale i topit, mohou se používat také v chladnějších jarních nebo podzimních měsících pro temperování teploty. Pokud ovšem někdo chce teplo i přes zimu, je lepší si pořídit tepelné čerpadlo, které je pro tento účel lepé konstruováno. Jak si ale správně vybrat, aby byl provoz co nejméně nákladný a splnil požadovaný komfort? Ten, kdo se už díval po nějakém zařízení ví, že se na něm píše spousta zkratek a kdo se v tom všem má vyznat.

Buďte bez obav a pojďme se na to společně vrhnout :) 

...celý článek >>Závity v chladicí technice 2

29.05. 2020

V jedné z minulých Akademií Schiessl jsme se zabývali závity řady UNF a úskalími s označením SAE. 

V tomto článku se budeme věnovat závitu trubkovému řady NPT, který byl pro náš obor převzat z normalizace USA, stejně jako zmiňovaný závit UNF. 
NPT je zkratka označení "national pipe thread" což znamená "národní trubkový závit". Je mírně kuželovitý 1:16. Jeho nejčastější využití v našem oboru je hlavně u pojistných ventilů, kdy se setkáváme především se závity 1/2"NPT, 1"NPT, nebo vzácněji se vyskytující 1/4"NPT popř. 3/8"NPT. Přehled jednotlivých rozměrů toho závitu nabízíme v přehledné tabulce.   

Celý článek ... >>

Tabulka náhrad za chladiva R134a, R404A/507, R410A a R407C, platná k březnu 2020

24.04. 2020
Tabulka náhrad za chladiva R134a, R404A/507, R410A a R407C, platná k březnu 2020
Náhrady firmy Honeywell jsou postaveny na chladivech R1234yf a R1234ze. Náhrady firmy Chemours pouze na R1234yf.  Problém všech náhrad je v tom, že R1234yf má objemovou chladivost stejnou, jako má R134a. 

Proto převážná část nových chladiv má objemovou chladivost menší, než měla chladiva R404A/507 nebo R410A. 

Tuto nepříjemnou vlastnost je nutné mít neustále na zřeteli!
 

Maximum Operating Pressure

24.03. 2020
Maximum Operating Pressure

Co je to MOP expanzního termostatického ventilu? 

Velmi často se nás zákazníci ptají, co je vlastně MOP u expanzních termostatických ventilů, s tím, že znají pouze mop s kterým se vytírá podlaha. 

Někdo se zeptat stydí, ale jak říká korejské přísloví:
"Zeptáš-li se stydíš se za svou neznalost nyní, nezeptáš-li se stydíš se celý život".  

Název MOP je ...celý článek >>


Bezpečnostní opatření

16.03. 2020
Kontakty Schiessl, s.r.o.Vážení zákazníci, z důvodu ochrany zdraví našich zaměstnanců je až do odvolání zastaven osobní výdej zboží na všech pobočkách firmy Schiessl, s.r.o.,  Objednané zboží vám rádi zašleme přepravní službou.

Tým Schiessl >>

Novinky v sortimentu - únor 2020

01.03. 2020
Novinky v sortimentuVážení,

novinky v sortimentu - únor 2020.

Zdraví Vás tým Schiessl. 
 
Závity v chladicí technice 1

03.02. 2020

Nejčastějšími závity v oboru chladicí techniky jsou závity řady UNF. Jedná se o tzv. unifikovaný palcový závit s jemným stoupáním, který byl pro náš obor převzat z amerických norem. Tento závit je předmětem častých nedorozumění a chyb. 
 
Takřka každý týden slýcháme: 
"chtěl jsem díl se závitem tři osminy a vy jste mi poslali pět osmin, asi jste mákli do jiný krabice nebo co",
nebo "naši montéři chtěli hadice se čtvrtkou závitem ale prodali jste jim nějakých sedm šestnáctin, co s tím budeme dělat?" .... 
 
Jak se tedy věci vlastně mají?

Aby to nebylo úplně jednoduché, tak v Evropě používáme rozměry závitu vycházející z jeho průměru v palcích např.  7/16"-20UNF. Naproti tomu v USA se používá rozměr vztahující se k průměru potrubí a označuje se nikoliv UNF, nýbrž SAE, což je zkratka pro asociaci amerických inženýrů, např. 1/2"SAE.
Vše je přehledně uvedeno v tabulce.

Informace o nově otevřených pobočkách - Schiessl Plzeň a Pardubice

31.01. 2019
Informace o nově otevřených pobočkách - Schiessl Plzeň a PardubiceVážení,
 
vypěstovali jsme pro vás nové pobočky. Pro Plzeňský kraj je to pobočka Kaznějov,

pro Pardubický kraj pobočka Pardubice.
 
Věříme, že tato úroda nejen potěší mnohé z vás, ale především zpříjemní

naši vzájemnou spolupráci.
 
Tým Schiessl 
Schiessl
Schiessl s.r.o. - chlazení, klimatizace, autoklimatizace, tepelná čerpadla.
Praha, Brno, Ostrava, Cheb, Plzeň, Pardubice, Nové Zámky
schiessl@schiessl.cz
www.schiessl.cz
Home Schiessl.cz

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek